W radością prezentujemy kolejne efekty współnej działalności charytatywnej spółek Grupy Kapitałowej DGA.

Po pokazie mody ekologicznej – nadszedł czas na przedstawienie teatralne. Mali „aktorzy”, pacjenci z oddziału psychiatrycznego Szpitala Klinicznego wystawili oparty na motywach baśni J.Ch. Andersena – spektakl: „Brzydkie Kaczątko”. Przedstawienie, poprzedzone wielogodzinnymi próbami, przygotowane zostało z okazji zakończenia roku szkolnego.

Na ten wyjątkowy spektakl zaproszone zostały dzieci z pozostałych oddziałów, rodzice oraz personel szpitalny. Koordynatorem przedsięwzięcia był Pan Piotr Grabowski, aktor, prowadzący zajęcia teatralne dla pacjentów szpitala psychiatrycznego.

Prezentowana historia Brzydkiego Kaczątka dostarczyła wszystkim wiele radości i wzruszeń. Przedstawienie było niewątpliwie nietylko formą wspaniałej zabawy dla pacjentów i możliwością odkrycia swojego talentu aktorskiego, ale także cenną lekcją tolerancji. Spektakl uświadomił młodej widowni, że różnice w wyglądzie nie są powodem do wyśmiewania, że „inny”, nie znaczy wcale gorszy, a przyjaźń, jaką możemy oferować drugiemu człowiekowi może pomóc mu rozwinąć skrzydła, tak jak brzydkiemu kaczątku pozwoliła zmienić się w pięknego łabędzia.

Występ młodych aktorów nagrodzony został gorącymi brawami oraz w pełni zasłużonymi upominkami.